Nad polyfunkčním domem LOOX zavlála glajcha

Na konci října jsme úspěšně dokončili hrubou stavbu moderního bytového domu LOOX Prosek Apartments u křižovatky ulic Litoměřická a Vysočanská. Vztyčení glajchy, opentleného stromku, který je symbolem štěstí a ochrany domu a jeho obyvatel, přitom proběhlo dříve, než jsme původně plánovali.


„To, že i v dnešní době, kdy stavební firmy narážejí na nedostatek pracovníků nebo materiálů, zvládáme stavbu rychleji, je dáno především výbornou organizací výstavby ze strany našeho generálního dodavatele, společnosti Strabag,“ říká Ivo Segeťa, projektový manažer společnosti V Invest, která tento projekt připravila a řídí jej z pozice developera. Rychlejší výstavbu podle něj ocení nejen budoucí obyvatelé domu, ale také lidé, kteří žijí v bezprostředním okolí stavby. Prodejem bytů se zabývá zmiňovaná developerská společnost V Invest, která je součástí skupiny CREDITAS.  

V 11 nadzemních podlažích vzniká celkem 95 bytových a nebytových jednotek, od maloplošných bytů s dispozicemi 1+kk, které jsou vhodné například jako startovací bydlení pro mladé, až po velkorysé jednotky s dispozicemi 4+kk, které ocení především rodiny s dětmi. Část projektu v podobě plně vybavených bytových jednotek by měla být určena rovněž na dlouhodobé nájemní bydlení.  

Výhledy na Prahu nebo do Parku Přátelství

Součástí projektu budou také obchodní jednotky v parteru budovy. K dispozici bude i  10 komerčních prostor s celkovou plochou 860 m² určených pro služby obyvatelům blízkého okolí. Dokončení celého projektu se plánuje na poslední čtvrtletí roku 2022.

Celý bytový dům je navržen jako blok se dvěma věžemi po stranách a se 4 nadzemními podlažími uprostřed. „Naším cílem bylo navrhnout nejen hezký a funkční dům, ale také jej citlivě zakomponovat do lokality. Celou dobu jsme pracovali s koncepcí dvou hmot s volným prostorem mezi nimi. Celek tak v okolní zástavbě působí osvěžujícím dojmem,“ vysvětluje David Wittassek z architektonického studia Qarta architektura, které mělo ztvárnění projektu LOOX na starosti. 

Díky svému prostorovému řešení bude dům nejen vizuálně zajímavý, ale většina bytů bude mít také k dispozici lodžii, balkon či terasu. Nové byty budou vybaveny řadou kvalitních materiálů a moderních prvků, které zákazníci vyžadují. Budou například osazeny velkoformátovými okny se sníženým parapetem, díky kterým budou dostatečně prosvětlené po celý rok. Vyšší patra nabídnou výhled na panorama Prahy či na blízký Park Přátelství, vybudovaný na základě návrhu architekta Otakara Kuči. Díky kvalitním plastovým oknům s trojskly přitom byty zůstanou energeticky úsporné. 

Blízko do centra, na nákupy i do přírody 

Bytový dům bude stát na rozhraní nového a starého Proseka, jehož historie sahá až do 11. století, což z něj činí nejstarší ze všech čtvrtí Prahy 9. Právě umístění je jednou z velkých předností projektu LOOX. Nachází se v bezprostřední blízkosti stanice metra C Prosek a zastávek autobusových linek ve do Vysočan. V docházkové vzdálenosti do 10 minut se kromě řady dětských hřišť či dvou velkých parků nachází také nákupní centrum, mateřské a základní školy, ordinace praktického lékaře či lékárna. Do 10 minut jízdy autem jsou dostupná hned tři obchodní centra, Aquapark či Nemocnice Na Bulovce.

Další články

Nájemní bydlení posiluje i v Česku

Nájemní bydlení posiluje i v Česku

Čím dál tím více Čechů zvažuje, že budou bydlet v nájmu. Podle aktuálního průzkumu mají celé tři čtvrtiny z nich obavu, že na svůj vlastní byt nebo dům nikdy nedosáhnou.

Bydlení bez velkých výdajů

Bydlení bez velkých výdajů

Ceny nemovitostí dosáhly v mnoha tuzemských regionech částek, které si většina zájemců o nové bydlení jednoduše nemůže dovolit...