U nás novinka, ve světě standard

Nájemní bydlení je zcela běžné především v ekonomicky vyspělých zemích. Například v Rakousku takto bydlí téměř každá druhá rodina, ve velkých německých městech jde o téměř tři čtvrtiny. Více než čtvrtina lidí dává přednost nájemnímu bydlení ve Francii, Velké Británii, Dánsku, Irsku nebo Švédsku. Jedním z důvodů je finanční nedostupnost bytů, jejichž ceny přesahují možnosti zájemců o bydlení. Velkou roli ale hraje také změna životního stylu. Především mladí lidé už nemají zájem zadlužit se nákupem nemovitosti na další desítky let života.


Stále významnějším důvodem je kvalitnější péče, kterou u nájemního bydlení garantuje jediný majitel celé budovy a všech bytů. K nájemnímu bydlení proto často přecházejí ti, kdo mají negativní zkušenosti s nájmem v domech, v nichž byla např. část bytů využívána pro krátkodobé pronájmy typu Airbnb. Jediný majitel budovy samozřejmě může veškeré tyto aktivity ve svých bytech zakázat a případné problémy ihned řešit.

Poptávka po nájemním bydlení v posledních letech rychle roste i u nás. Především mladé lidi láká možnost získat bydlení téměř okamžitě a bez nutnosti mnohamilionové investice. Trendu se přizpůsobují i developeři, kteří v posledních letech přicházejí s novými projekty zaměřenými právě na nájemní bydlení. Mnoho developerů si totiž uvědomuje, že ceny nemovitostí začínají přesahovat finanční možnosti značné části populace. A právě těmto lidem jsou a budou určeny nové nabídky kvalitního a moderního nájemního bydlení.

Další články

Nad polyfunkčním domem LOOX zavlála glajcha

Nad polyfunkčním domem LOOX zavlála glajcha

Na konci října jsme dokončili hrubou stavbu moderního domu LOOX Prosek Apartments u křižovatky ulic Litoměřická a Vysočanská.

Nájemní bydlení posiluje i v Česku

Nájemní bydlení posiluje i v Česku

Čím dál tím více Čechů zvažuje, že budou bydlet v nájmu. Podle aktuálního průzkumu mají celé tři čtvrtiny z nich obavu, že na svůj vlastní byt nebo dům nikdy nedosáhnou.