Nad domem LOOX Prosek Apartments zavlála glajcha

„To, že i v dnešní době, kdy stavební firmy narážejí na nedostatek pracovníků nebo materiálů, zvládáme stavbu rychleji, je dáno především výbornou organizací výstavby ze strany našeho generálního dodavatele, společnosti Strabag,“ říká Ivo Segeťa, projektový manažer společnosti V Invest, který má projekt na starosti. Rychlejší výstavbu podle něj ocení nejen budoucí obyvatelé domu, ale také lidé, kteří žijí v bezprostředním okolí stavby.

V 11 nadzemních podlažích zde vznikne celkem 95 bytových a nebytových jednotek, od maloplošných bytů s dispozicemi 1+kk, které jsou vhodné například jako startovací bydlení pro mladé, až po velkorysé jednotky s dispozicemi 4+kk, které ocení především rodiny s dětmi. Součástí projektu budou také obchodní jednotky v parteru budovy. K dispozici bude také 10 komerčních prostor s celkovou plochou 860 m2 určených pro služby obyvatelům blízkého okolí. Dokončení celého projektu je plánováno na poslední čtvrtletí roku 2022.

Celý bytový dům je navržen jako blok se dvěma věžemi po stranách a se 4 nadzemními podlažími uprostřed. „Naším cílem bylo navrhnout nejen hezký a funkční dům, ale také jej citlivě zakomponovat do lokality. Celou dobu jsme pracovali s koncepcí dvou hmot s volným prostorem mezi nimi. Celek tak v okolní zástavbě působí osvěžujícím dojmem,“ vysvětluje Ing. arch. David Wittassek z architektonického studia Qarta architektura, které mělo ztvárnění projektu LOOX na starosti. Díky svému prostorovému řešení bude dům nejen vizuálně zajímavý, ale většina bytů bude mít také k dispozici lodžii, balkon či terasu. Nové byty budou vybaveny řadou kvalitních materiálů a moderních prvků, které zákazníci vyžadují. Budou například osazeny velkoformátovými okny se sníženým parapetem, díky kterým budou dostatečně prosvětlené po celý rok. Ve vyšších patrech bude z oken výhled na panorama Prahy či na blízký Park Přátelství, vybudovaný na základě návrhu architekta Otakara Kuči. Díky kvalitním plastovým oknům s trojskly přitom byty zůstanou energeticky úsporné.

Bytový dům bude stát na rozhraní nového a starého Proseka, jehož historie sahá až do 11. století, což z něj činí nejstarší ze všech čtvrtí Prahy 9. Právě umístění je jednou z velkých předností projektu LOOX. Nachází se v bezprostřední blízkosti stanice metra C Prosek a zastávek autobusových linek do Vysočan. V docházkové vzdálenosti do 10 minut se kromě řady dětských hřišť či dvou velkých parků nachází také nákupní centrum, mateřské a základní školy, ordinace praktického lékaře či lékárna. Do 10 minut jízdy autem jsou dostupná hned tři obchodní centra, Aquapark či Nemocnice Na Bulovce.